Pedicure

Dobrze wyglądające, zadbane, zdrowe stopy są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale również ważnym elementem urody. Delikatna, jedwabiście gładka skóra oraz kształtne paznokcie dodają powabu i pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego warto otoczyć je szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest nie tylko zabiegiem estetycznym, ale przede wszystkim leczniczym.

 

 

PEDICURE KLASYCZNY 

 

Tradycyjny zabieg polepszający wygląd naturalnej płytki paznokcia i skóry stóp. Polega on na skróceniu płytki, w linii prostej tak aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wrastania paznokci w tkanki miękkie.

Narośnięte na płytkę skórki usuwamy cążkami. Zrogowaciały naskórek na stopach ścieramy specjalnymi tarkami oraz nowoczesną frezarką z pochłaniaczem pyłu. Stosujemy wyrównujący peeling i odpowiednio dobrany, dla potrzeb danej stopy, balsam. Wykonujemy masaż. Paznokieć odtłuszczamy i malujemy.

 

 

PEDICURE JAPOŃSKI

 

Zabieg, ten polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty w naturalną płytkę paznokcia oraz naniesienie na nią warstwy pudru. Technologia P. Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokcia, prowadzi do wzmocnienia i wzbogacenia w ważne witaminy. Zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki.

 

 

PEDICURE BIOLOGICZNY

 

Pedicure biologiczny leczniczy to zabieg wykonywany frezarką wysokobrotową. Przy pomocy różnego rodzaju frezów mozna bezboleśnie i nieinwazyjnie: 
- usunąć zrogowaciały naskórek ze stóp i palców, 
- pozbyć się odcisków, modzeli, zgrubień, 
- ukształtować paznokcie, 
- opracować skórki wokół paznokci. 

Dzięki zabiegowi pedicure:

- skóra na stopach staje się aksamitnie gładka i miękka co daje uczucie komfortu i świeżości, 
- pozwala utrzymać świeżość osobom, które dotyka nadmierna potliwość stóp. 
Zabieg ten pomaga zachować higienę i komfort stóp w każdej sytuacji oraz rozwiązuje problemy stóp z jakimi najczęściej się zmagamy: 
- zrogowaciały naskórek, 
- odciski i modzele, 
- wrastające paznokcie, 
- pocenie się stóp

 

 

PEDICURE Z KWASAMI

 

 

Kwasowy pedicure ma nie tylko właściwości upiększające, ale także lecznicze. Szybki, łagodny, 4 etapowy zabieg pozwala wykonać fachowy pedicure i cieszyć się zadbanymi stopami przez cały rok. Główną zaletą kuracji kwasami jest to, że skóra normalizuje swoją grubość, naskórek wolniej gromadzi się dzięki czemu stopy, 
a zwłaszcza pięty są gładki i miękkie na długi czas.

 

Podczas zabiegu używana jest mieszanka kwasowa, pozostawione na 15 minut na stopie pozwalają usunąć wszelki zrogowaciały naskórek. W skład kwasu wchodzą: kwas mlekowy, kwas winowy i kwas cytrynowy o właściwościach antybakteryjnych, normalizujących złuszczanie naskórka.
Po zalecanym czasie zmiękczony naskórek usuwa się specjalną szpatułką. Aby wygładzić i dokładnie dopracować złuszczone miejsca stosujemy delikatną, przeznaczoną do tego celu higieniczną tarkę.
Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja kremu o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym. 
Dodatkowe składniki witaminowe i ziołowe (lawenda, eukaliptus, mentol) zapewnią pełen komfort i świeżość stóp. W zależności od stanu stóp, zalecamy wykonać kilka zabiegów od 3-4, w odstępie od 2-4 tygodni.

 

 

Przeciwwskazania:

 

  • świeże rany
  • nieuregulowana cukrzyca
  • alergia na składniki płatków
  • grzybica stóp