Kwasy medyczne

 

KWASY MEDYCZNE

Oczyszczanie kwasami to nic innego jak profesjonalny peeling z użyciem różnego rodzaju kwasów. Osłabiają one wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka i pozwalają na jego złuszczenie. Dzięki temu skóra pozbawiona jest martwych komórek, a także zanieczyszczeń. Odtykają się pory, a skóra jest głęboko oczyszczona. Dzięki temu skóra lepiej wchłania dostarczane jej substancje odżywcze. 

 

 

1.  Peeling kwasem migdałowym

 

 

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu trądziku, fotoagingu czy usuwaniu przebarwień.
 
Struktura chemiczna kwasu podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak kwasy AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie bakteriobójcze.
 
Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
 
 
2.   Peeling glikolowy 
 
Jest peelingiem chemicznym naturalnego pochodzenia. Jego fenomen jest rezultatem bardzo szerokiego spektrum działania oraz wysokiej efektywności w leczeniu różnych problemów skórnych. Obecnie kwas glikolowy uznawany jest za jeden z najważniejszych elementów terapii regeneracji i odmładzania skóry.

 

ZALETY:

Poprawia wygląd i kondycję skóry u osób w każdym wieku. W zależności od stężenia kwasu ma  różne działanie – w niskich stężeniach (20-30%) powoduje złuszczanie martwych komórek naskórka i jednocześnie odsłanianie nowych warstw komórek (regulacja procesu rogowacenia). Wpływa także  poprawę nawilżenia skóry. Skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna.

W średnich stężeniach (40-50%) oprócz poprawy nawilżenia skóry, wspomaga leczenie trądziku, działając oczyszczająco, regulując proces wydzielania sebum i zwężając ujścia gruczołów łojowych.

W wyższych stężeniach (60-70%) działa na skórę właściwą, stymulując fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, spowalniając procesy starzenia się skóry. W efekcie zwiększa się jej gęstość, poprawia nawilżenie, napięcie i koloryt, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Kwas glikolowy hamuje powstawanie przebarwień oraz pomaga spłycać blizny potrądzikowe.

W zależności od potrzeby, kosmetolog dobiera się odpowiednie stężenie kwasu oraz ilośc zabiegów w serii.

 

EFEKTY

 • Złuszczenie i oczyszczenie skóry
 • Poprawa nawilżenia
 • Oczyszczenie skóry
 • Pobudzenie i wzmocnienie skóry
 • Wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej
 • Regeneracja
 • Likwidacja blizn i przebarwień
 • Pielęgnacja i aktywizacja cebulek włosowych
 • Likwidacja bakterii typu propionum

 

3.  Peeling kwasem pirogronowym

 

Kwas pirogronowy stosowany jest w kosmetyce i dermatologii przy pielęgnacji skóry z problemami. Znany jest ze swojego działania przeciwzaskórnikowego. Zastosowanie przyczynia się do poprawy kolorytu skóry, naprężenia i wygładzenia. Również działa antybakteryjnie.
Poza tym pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.
 
Wskazania do zabiegu peelingiem pirogronowym:
- trądzik w fazie aktywnej
- trądzik różowaty
- łojotok
- blizny potrądzikowe
- hiperpigmentacje pozapalne
- melasma
- fotostarzenie skóry
- zmarszczki
- rogowacenie przymieszkowe.
 
Kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową.
Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii w tym Corynabacterium acnes czyli odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe
 
 
4. RETIX C  Intensywna terapia anti-aging
 

 

 • twarz+szyja+dekolt: terapia anti-aging i redukująca niedoskonałości
 • ciało: redukcja rozstępów

 

ActiCell 40% to :  synergistyczne działanie 3 składników : Retinol 2%+ witamina C8% + antyoksydanty 30%.

 

Retinol  w postaci stabilnego  i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, wykazuje wydłużoną i zwiększoną   penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna w ActiCell 40 : Witamina C 8%, w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego  oraz  Antyoksydanty 30%,  wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią  skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, dzięki czemu zawarty w formule ActiCell 40 Retinol  2% wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

 

Działanie Retix C:

 • Regulacja procesu rogowacenia naskórka 
 • Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG i stymulacja odnowy komórek skóry 
 • Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry 
 •  Zagęszczenie  i  poprawa napięcia skóry 
 •  Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu przeznaskórkowej utraty  wody z naskórka (TEWL – Transepidermal Water Loss). 
 •  Ochrona przed fotouszkodzeniami  i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

 

EFEKT? Skóra jest  widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita,  jędrna i napięta a zmarszczki mniej widoczne.

 

 

5. PQ AGE - Peeling Liftingujący

 

Nieinwazyjny front w dziedzinie nieagresywnej regeneracji tkanek. Peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywia skórę, stymuując ją do wewnętrznej odnowy. Skutecznie zwalcza niedoskonałości, nie wywołując przy tym szkodliwych skutków ubocznych. Zabieg PQ-AGE to doskonała propozycja dla osób, które poszukują bezbolesnych, nieinwazyjnych i szybkich sposobów na piękną i zdrowa skórę. Kuracja może być wykonywana o każdej porze roku - również latem - oraz łączona z innymi procedurami.

Skład: kwas trichlorooctowy (TCA) w stężeniu od 34%, nadtlenek mocznika (CH6N2O3) w stężeniu do 5%, koenzym Q10 (CO Q10) w stężeniu do 5%, kwas kojowy w stężeniu 10%

Wskazania:

 • utrata napięcia i jędrności skóry twarzy i ciała
 • skóra trądzikowa
 • rozstępy
 • blizny
 • przebarwienia skóry
 • skóra wrażliwa

Efekty kuracji:

 • natychmiastowe działanie anti-aging 
 • poprawa napięcia skóry
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz wewnętrznej strony ud, ramion i piersi
 • usunięcie rozstępów i blizn
 • wygładzenie skóry i redukcja zaskórników
 • zwalczenie przebarwień

Przeciwwskazania:

 • podrażniona skóra
 • zapalenie skóry
 • uczulenie na którykolwiek ze składników
 • ciąża i karmienie piersią
 • opryszczka pospolita w fazie aktywnej

 

 

 

6. Retises CT Yelow peel

 

 

Peeling dwufazowy przeznaczony dla osób z widocznymi oznakami starzenia, skóry dojrzałej, matowej i z problemami hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. W peelingu Retises CT wykorzystuje się witaminę A w postaci retinolu, jako naturalnej substancji regulującej aktywność pobudzonych melanocytów. Powoduje to zmniejszenie i rozjaśnienie plam pigmentacyjnych. Zabieg usuwa martwe komórki, złuszcza i odblokowuje skórę poprzez normalizację procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji fibroblastów, co powoduje zwiększanie grubości skóry, zwiększenia poziomu nawilżania skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego – naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) oraz kolagenu. Retinol zawarty w Retises CT, usuwa martwe komórki, odblokowuje pory i pomaga likwidować blizny po trądziku.

 

Retises CT przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, obniżony poprzez negatywny wpływ promieniowania UV.

 

Sposób użycia:
W zależności od potrzeb pacjenta zabiegi można powtarzać co 2 – 4 tygodnie.

 

 

 

7. Cosmelan

 

 Co to jest COSMELAN?
Cosmelan to uznana kuracja pozwalająca pozbyć się przebarwień oraz piegów. Badania wykazują, że w około 95% przypadków usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące od lat. Ciemne plamy i piegi na twarzy, dłoniach, czy przedramionach.
Cosmelan to również rewelacyjny zabieg odmładzający. Zabieg oprócz wyrównania kolorytu cery, intensywnie stymuluje odnowę kolagenu - po kuracji (ok. 21 dni) skóra jest gładka, promienna i wyraźnie odmłodzona.

Kto może stosować COSMELAN?
Cosmelan można stosować dla każdego fototypu skóry i przebarwień o różnej etiologii, można go również stosować do każdego rodzaju cery, także tej tłustej i mieszanej, gdyż reguluje wydzielanie łoju oraz zwęża pory.

Dlaczego warto stosować COSMELAN:
- zawiera czynniki rozjaśnijące o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.)

- nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.
- bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma (ostuda)
- bezpieczny
- odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
- reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory.
- stymuluje odnowę kolagenu (działanie odmładzające)
- może być wykonywany o każdej porze roku (przy zastosowaniu filtrów UV minimum 30).

Efekty:
- stan skóry poprawia się w tydzień po rozpoczęciu kuracji

- w przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach
- osoby o jasnej karnacji ( fototyp I , II i II ) plamy znikają między 8 a 21 dniem
- pełen efekt jest widoczny po miesiącu
- w 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%

Przebieg kuracji:
Kuracja obejmuje zabieg w gabinecie + 2 kremy do kurcji domowej
Pierwszym etapem kuracji jest zabieg Cosmelan 1 wykonywany wyłącznie przez kosmetologa lub dermatologa, który dobiera odpowiednią kurację w zależności od fototypu cery i rodzaju zmian pigmentacyjnych. Po zabiegu przez minimum 3 tygodnie należy kontynuować terapię w warunkach domowych przy użyciu kremu Cosmelan 2. Dla uzyskania długotrwałego efektu zaleca się stosowanie kremu Cosmelan 2 przez następne 3-9 miesięcy stopniowo zmniejszając częstotliwość nakładania kremu. Należy pamiętać żeby w czasie kuracji nie eksponować cery na działanie promieni słonecznych, a w przypadku słonecznych dni stosować blokery słoneczne z filtrem minimum 30.
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

 

 

8. Kwas Azelac

 

 

Azelac peel to peeling medyczny z kwasem azelainowym , najczęściej polecany dla skóry tłustej, łojotokowej, z trądzikiem pospolitym, a przede wszystkim z trądzikiem różowatym.

 

Jak działa Azelac peel ?

- Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znaczną poprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej. Azelac Peel polecany jest osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty , grudki oraz rumień. - Dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy, reguluje proces pigmentacji skóry i kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

 

Co ile można wykonać zabieg?

Zabieg z kwasem azelainowym można wykonywać przez cały rok, również latem przy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów co 10- 14 dni.

 

Składniki aktywne:

- kwas azelainowy 20%

- kwas mlekowy 5%

- wyciąg z ostropestu plamistego 2%

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

- trądzik pospolity oraz różowaty,

- łuszczyca,

- cera naczyniowa,

- przebarwienia skóry,

- zapalenie mieszków włosowych.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

- alergie skórne,

- opryszczka,

- ciąża, laktacja,

- terapia pochodnymi witaminy A,

- na tydzień przed peelingiem nie należy stosować retinoidów ani preparatów drażniących skórę,

- mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,

-przerwanie ciągłości naskórka.

 

Zalecenia po zabiegu:

- stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym,

- zakaz opalania się i korzystania z solarium,

- zakaz zdrapywania łuszczącego się naskórka,

- makijaż powinno się nałożyć do kilku godzin po zabiegu (najlepiej 24 h)

 

9. Melas Peel  R

 

 

Połączenie kwasu mlekowego, kwasu cytrynowego, kwasu kojowego, kwasu salicylowego, hydrochinonu i rezorcyny. Jego formuła czyni go silniejszym niż Melaspeel KH

 


trądzik torbielowaty
regeneracja skóry palaczy
fotouszkodzenia skóry na ramionach i dłoniach
melisma, plamy soczewicowate

 


Wskazana jest seria od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 10 do 14 dni. Co 3-4 miesiące należy przeprowadzać 1 zabieg podtrzymujący.

 

 

MELASPEEL R
14% kwas mlekowy
14% 4n- butylrezorcynol
5% kwas cytrynowy
5% kwas kojowy
2% kwas salicylowy
2% Alfa- arbutyna